Kodak Zink Paper 2×3 50-pack – musteetonta pikatulostusta
Ei mustetta, ei patruunoita, ei sotkua. Kodak Zink-paperi hyödyntää Zero Ink -teknologiaa, jossa väriaineet on upotettu suoraan paperiin – lämpö aktivoi ne tulostuksen yhteydessä. Lopputulos on kirkas, värikäs 5×7,6 cm valokuva suoraan Kodak-pikakamerasta tai -tulostimesta ilman ylimääräisiä kuluja.
Kestävä, tarra-arkkinen ja helppo käyttää
Glossy-pintainen suojakerros tekee tulosteista veden-, repeytymis- ja sormenjälkienkestäviä – tulosteet kestävät myös valoa, lämpöä ja kosteutta pitkällä aikavälillä. Jokaisen arkin takapuolella on irrotettava tarra-alusta, joten kuvan voi kiinnittää suoraan albumiin, muistikirjaan tai kannettavan tietokoneen kanteen. Pakkauksessa mukana sininen SMARTSHEET-kalibrointikortti, joka asetetaan paperipinojen alle oikeaa väritoistoa varten.
Tekniset tiedot:
- Koko: 2×3″ (5×7,6 cm)
- Arkkimäärä: 50 kpl
- Pinta: Glossy, polymer-suojakerros
- Tarra-alusta: Kyllä, irrotettava
- Yhteensopivuus: Kodak Printomatic, Printomatic+, Step, Step Slim, Step Touch, Smile, Smile+
- Sisältää: 50 Zink-arkkia + sininen SMARTSHEET-kalibrointikortti
Me Fotomanilla suosittelemme hankkimaan vähintään 50 arkin pakkauksen kerralla – tulosteet syntyvät nopeasti ja paperi kuluu yllättävän vikkelään.






