PolarPro Fuji X100 -suodinadapteri: 49 mm suotimet X100-kameraan
Fujifilm X100 -sarjan kamera on täydellinen matkakumppani, mutta suodinta ei saa kiinni ilman adapteria. PolarPro Fuji X100 -suodinadapteri korvaa objektiivin alkuperäisen koristerenkaan ja tuo eteen 49 mm suodinkierteen.
Messinkiä ja alkuperäinen linssinsuojus käy
Adapteri on valmistettu messingistä, joka vähentää kierteiden ristiin menemisen riskiä ja kestää käyttöä. Kameran oma linssinsuojus sopii paikalleen myös adapterin kanssa.
- 49 mm suodinkierre: käy kaikille 49 mm kierresuotimille.
- Messinkirakenne: kestävä eikä kierre mene helposti ristiin.
- Alkuperäinen suojus: kameran oma linssinsuojus sopii edelleen.
- Yhteensopivuus: X100VI, X100V, X100, X100S ja X70.
Kenelle X100-suodinadapteri sopii?
Fujifilm X100 -kuvaajalle, joka haluaa käyttää ND-, polarisaatio- tai diffuusiosuodinta. Me Fotomanilla suosittelemme sitä esimerkiksi Black Mist- tai Gold Mist -suotimen pariksi.
Tekniset tiedot
- Suodinkierre: 49 mm
- Materiaali: messinki
- Väri: hopea
- Yhteensopivuus: Fujifilm X100VI, X100V, X100, X100S, X70
Tilaa PolarPro Fuji X100 -suodinadapteri 49mm – hopea verkkokaupasta tai tule tutustumaan PolarPron suotimiin Fotomanin myymälään Hyvinkäälle.







