Käytetty Panasonic Leica DG Elmarit 200mm f/2.8 POWER O.I.S.

1 190,00 

Heti varastostamme!

  • Posti pikkupaketti 
Panasonic Leica DG Elmarit 200mm f/2.8 POWER O.I.S. on pitkä teleobjektiivi Micro Four Thirds -järjestelmäkameroihin, joka on suunniteltu erityisesti luonto-, lintu- ja urheilukuvaukseen. Kirkas valovoima ja Leica-optiikka yhdistettynä sisäänrakennettuun kuvanvakaimeen tekevät siitä toimivan työkalun pitkän matkan kuvaustilanteisiin.

Nopeat ja turvalliset toimitukset

Käytetty Panasonic Leica DG Elmarit 200mm f/2.8 POWER O.I.S.

Tuotteen kunto

Erinomaisessa kunnossa, lasipinnat naarmuttomat ei juuri lainkaan käytönjälkiä.Panasonic Leica DG Elmarit 200mm f/2.8 POWER O.I.S. on pitkä telsonobjektiivi Micro Four Thirds -järjestelmäkameroihin, joka on suunniteltu erityisesti luonto-, lintu- ja urheilukuvaukseen. Kirkas f/2.8-valovoima yhdistettynä Leican optiikkaan tuottaa terävän kuvan myös haastavissa valaistusolosuhteissa, ja objektiivin sisäänrakennettu POWER O.I.S. -kuvanvakain auttaa pitämään otokset terävinä käsivaralla kuvattaessa. MFT-kennon myötä 200mm vastaa kuvakulmaltaan noin 400mm objektiivia täyskennokamerassa, mikä tekee siitä erinomaisen valinnan pitkän polttovälin tarpeeseen kevyemmässä paketissa.

Kenelle Panasonic Leica DG Elmarit 200mm f/2.8 POWER O.I.S. sopii?

Objektiivi sopii parhaiten luonto- ja lintukuvaajille, jotka arvostavat pitkää polttoväliä ja kirkasta valovoimaa. Se on hyvä valinta myös urheilu- ja tapahtumakuvaukseen, joissa tarvitaan etäisyyttä kohteeseen. Objektiivi ei ole tarkoitettu yleiskäyttöön tai matkakuvaukseen, sillä sen koko ja paino sekä tarkka käyttötarkoitus rajaavat sen selkeästi telsokuvauksen työkaluksi.

Tärkeimmät ominaisuudet

  • Kirkas f/2.8-valovoima koko polttovälin alueella
  • Leica-optiikka takaa terävän ja kontrastisen kuvanlaadun
  • POWER O.I.S. -kuvanvakain käsivarakuvaukseen
  • Pitkä 200mm polttoväli, vastaa noin 400mm täyskennokamerassa
  • Suunniteltu erityisesti Micro Four Thirds -järjestelmäkameroihin

Tekniset tiedot

  • Polttoväli: 200mm
  • Valovoima: f/2.8
  • Kuvanvakain: POWER O.I.S.
  • Kiinnitys: Micro Four Thirds
  • Optiikka: Leica DG Elmarit

Pakkauksen sisältö

Panasonic Leica DG Elmarit 200mm f/2.8 POWER O.I.S. on pitkä telsonobjektiivi Micro Four Thirds -järjestelmäkameroihin, joka on suunniteltu erityisesti luonto-, lintu- ja urheilukuvaukseen.

Fotoman suosittelee

Me Fotomanilla suosittelemme Panasonic Leica DG Elmarit 200mm f/2.8 POWER O.I.S. -objektiivia luonto- ja lintukuvaajille, jotka etsivät kevyempää mutta optisesti laadukasta ratkaisua pitkän polttovälin kuvaukseen. Käytetty kappaleemme on erinomaisessa kunnossa lasipintojen ollessa naarmuttomat ja käytönjälkiä on tuskin havaittavissa, joten se on hyvä valinta myös hintatietoiselle ostajalle.

Lisätiedot

Paino1,2 kg (kilogramma)
Mitat18 × 10 × 10 cm (senttimetri)

Paketin sisältö

Pakkauksen sisältö

  • Linssinsuojat
  • Jalustapanta

VALMISTAJAN SIVUT

suodattimet

Tuoteosasto

Alaosastot

Tuotemerkki

Bajoneettikiinnitys
Bajoneettikiinnitys
Kameramerkki
Kameramerkki
Kiikarien suurennukset
Kiikarien suurennukset

Hinta

Hinta - slider
0 7400

Saatavuus

Varastotilanne

Pyydä vaihtotarjous