Hoya HD Mk II PROTECTOR – Ammattilaisten valinta objektiivisi suojaksiHoya HD Mk II PROTECTOR -suodin on suunniteltu valokuvaajille, jotka haluavat tarjota objektiiveilleen parhaan mahdollisen suojan tinkimättä kuvanlaadusta. Tämä suodin erottuu edukseen Hoya-sarjan edullisemmista malleista erityisesti laadukkaamman rakenteensa ja edistyneen teknologiansa ansiosta.Miksi valita Hoya HD Mk II PROTECTOR?
- Erinomainen valonläpäisykyky: Suodin käyttää Hoyan huippuluokan HD-pinnoitetta, joka minimoi heijastukset ja varmistaa, että kuvasi pysyvät terävinä ja sävykkäinä kaikissa olosuhteissa.
- Äärimmäinen kestävyys: HD Mk II -sarja käyttää kemiallisesti vahvistettua lasia, joka kestää jopa 4 kertaa enemmän iskuja kuin perinteinen optinen lasi. Tämä tekee suotimesta erityisen luotettavan suojaamaan objektiivia naarmuilta, lialta ja pölyltä.
- Helppo puhdistaa: Monikerroksiset vettä ja rasvaa hylkivät pinnoitteet tekevät suotimesta erittäin helppohoitoisen, joten sinun ei tarvitse huolehtia sormenjäljistä tai tahroista.
Ominaisuudet:
- Suojasuodin suojaa objektiivia kolhuilta
- Hylkii vettä, likaa ja pölyä
- Helposti puhdistettavissa
- Ohut ja kestävä runko
- 16-kertainen pinnoite varmistaa tehokkaan valonläpäisyn








