Käytetty Nikon D3300 + Nikkor af-p 18-55mm f3.5-5.6G VR Kit

Tuotetunnus (SKU): 915924 Kategoriat ,

175,00 

Heti varastostamme!

  • Posti pikkupaketti 
Käytetty Nikon D3300 + Nikkor af-p 18-55mm f3.5-5.6G VR Kit hyvässä kunnossa, vain 2890 laukaisua. 24,2 MP, Full HD ja siistit linssipinnat. Tarkastettu ja toimiva. Katso hinta!

Nopeat ja turvalliset toimitukset

Käytetty Nikon D3300 + Nikkor 18-55mm VR kit – vain 2890 laukaisua ja erittäin hyväkuntoinen.

Etsitkö ensimmäistä järjestelmäkameraa tai edullista Nikon-runkoa kuvausharrastuksen aloittamiseen? Tällä Nikon D3300 -kameralla on kuvattu vain 2890 kuvaa, eli se on tuskin ehtinyt käyttöön. Runko ja mukana tuleva Nikkor 18-55mm VR -objektiivi ovat hyväkuntoisia, linssipinnat siistit ja käytön jäljet vähäisiä. Molemmat on testattu ja todettu täysin toimiviksi.

2890 laukaisua kertoo paljon

Suljinlaukaisujen määrä on järjestelmäkameran tärkein kuntomittari, samaan tapaan kuin auton kilometrit. 2890 kuvaa on hyvin pieni luku: tyypillinen käytetty runko samalta vuosikymmeneltä on kuvannut kymmeniä tuhansia ruutuja. Tästä kamerasta riittää siis käyttöikää vuosiksi eteenpäin, ja saat sen selvästi uutta edullisemmin.

24,2 megapikseliä ilman alipäästösuodinta

D3300:n DX-kennossa on 24,2 megapikseliä, eikä siinä ole optista alipäästösuodinta. Suodattimen puuttuminen tarkoittaa terävämpiä yksityiskohtia: rakenteet, hiukset ja maisemien kaukaiset yksityiskohdat erottuvat selvästi paremmin kuin edeltäjässä.

EXPEED 4 -kuvaprosessori pitää kohinan kurissa ISO 12800 asti, ja tarvittaessa herkkyyttä voi nostaa vielä 25600:aan. Käytännössä kuvaat sisällä, iltavalossa ja hämärissä juhlissa ilman salamaa. Kamera tallentaa myös RAW-muodossa, joten jälkikäsittelyyn jää täysi liikkumavara.

Helppo aloittaa, riittää pitkälle

Interaktiivinen opastustila neuvoo kuvaustilanteen mukaan, mitä asetuksia kannattaa käyttää ja miksi. Se on paras syy valita juuri D3300 ensimmäiseksi järjestelmäkameraksi. Kun perusteet ovat hallussa, käytössäsi ovat täydet P-, A-, S- ja M-tilat sekä 11-pisteinen tarkennusjärjestelmä ja 5 kuvan sekuntinopeus, joka riittää lasten harrastuksiin ja lemmikkeihin.

Full HD -video 60 kuvan sekuntinopeudella ja mikrofoniliitäntä tekevät kamerasta käyttökelpoisen myös videokuvaukseen ja sisällöntuotantoon.

Tekniset tiedot, runko

Kenno: 23,5 x 15,6 mm DX CMOS, 24,2 megapikseliä, ei alipäästösuodinta

Kuvaprosessori: EXPEED 4

Suurin kuvakoko: 6000 x 4000 pikseliä

Herkkyys: ISO 100–12800, laajennettuna 25600

Suljinaika: 30 s–1/4000 s ja bulb, salamatäsmäys 1/200 s

Sarjakuvaus: 5 kuvaa sekunnissa

Tarkennus: 11 pistettä, keskellä ristikkäistarkka piste

Etsin: Optinen pentaprismapeili, kattavuus noin 95 %, suurennus 0,85x

Näyttö: 3 tuumaa, 921 000 pistettä

Video: Full HD 1920 x 1080, 60 kuvaa sekunnissa

Tiedostomuodot: NEF (RAW) ja JPEG

Salama: Sisäänrakennettu nostettava salama

Liitännät: Mikrofoniliitäntä, USB, HDMI

Muistikortti: SD, SDHC, SDXC (UHS-I)

Akku: EN-EL14a, noin 700 kuvaa latauksella

Paino: Noin 430 g akun ja muistikortin kanssa

Tekniset tiedot, objektiivi

Malli: AF-S DX Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G VR, kokoon painuva

Kiinnitys: Nikon F, DX

Polttoväli: 18–55 mm (vastaavuus noin 27–82,5 mm)

Suurin aukko: f/3.5-5.6

Kuvanvakain: VR

Lähin tarkennusetäisyys: 0,28 m

Suodinkoko: 52 mm

Paino: Noin 195 g

Kenelle sopii

Suosittelemme tätä pakettia ensimmäiseksi järjestelmäkameraksi, lahjaksi nuorelle kuvaajalle, valokuvauksen opiskeluun ja matkakameraksi. Se on myös hyvä varakamera Nikon-kuvaajalle, jolla on jo F-kiinnityksen objektiiveja.

Lisätiedot

Paino1 kg (kilogramma)
Mitat12 × 12 × 12 cm (senttimetri)

Paketin sisältö

Nikon D3300
Nikkor af-p 18-55mm f/3.5-5.6G VR
Linssinsuoja
EN-EL14 akku
Akkulaturi

VALMISTAJAN SIVUT

suodattimet

Tuoteosasto

Alaosastot

Tuotemerkki

Bajoneettikiinnitys
Bajoneettikiinnitys
Kameramerkki
Kameramerkki
Kiikarien suurennukset
Kiikarien suurennukset

Hinta

Hinta - slider
0 7400

Saatavuus

Varastotilanne

Pyydä vaihtotarjous