Myyty Käytetty Tamron SP 17-50mm f/2.8 XR Di II – Canon EF-S

Tuotetunnus (SKU): 036187-2 Kategoria

139,00 

Tilapäisesti loppu

Tilaa ilmoitus kun saatavilla

Etsitkö tällaista?

Tämä kappale on myyty, eikä käytetty laite palaa varastoon. Kerro mitä etsit, niin otamme yhteyttä kun saamme vastaavan myyntiin.

Kirjoita omin sanoin. Ehdotukset ovat vain apu — voit pyytää myös laitetta jota ei ole valikoimassamme.

Käytämme tietojasi vain tämän toiveen hoitamiseen. Voit perua vahdin milloin tahansa sähköpostin linkistä.

  • Posti pikkupaketti 
Käytetty Tamron SP 17-50mm f/2.8 XR Di II Canon Eos -kameroille on valovoimainen yleiszoom, joka tarjoaa kiinteän f/2.8 valovoiman koko polttovälialueella.

Nopeat ja turvalliset toimitukset

Myyty Käytetty Tamron SP 17-50mm f/2.8 XR Di II Canon Eos -kameroille on valovoimainen yleiszoom, joka tarjoaa kiinteän f/2.8 valovoiman koko polttovälialueella.

Se on erinomainen vaihtoehto kameran mukana tulleelle kittiobjektiiville, kun haluat paremman hämäräkuvauksen, terävämmän piirron ja kauniimman taustan epäterävyyden ilman suurta investointia.

Käytetyn objektiivin kunto: Objektiivissa on pientä käytönjälkeä, mutta se on täysin toimiva.

Objektiivi on suunniteltu APS-C -kennon Canon EOS -järjestelmäkameroille, ja se sopii hyvin sekä harrastajalle että edistyneelle kuvaajalle matkalle, keikoille ja jokapäiväiseen kuvaamiseen.

Käyttökohteet

17–50mm polttovälialue vastaa noin 27–80mm kinovastaavuutta, joten tämä käytetty Tamron 17-50mm f/2.8 kattaa laajasta normaaliin:

  • Matkakuvaus ja kaupunkikuvat

  • Maisemat ja kaupunkinäkymät laajakulmapäässä 17mm

  • Sisätilat ja tapahtumat, joissa tarvitaan lisää valovoimaa

  • Hää- ja juhlakuvaukset

  • Perhe- ja lapsikuvat sekä dokumentaarinen arjen kuvaaminen

  • Muotokuvat lyhyellä telepäällä 50mm ja f/2.8 aukolla taustan pehmennykseen

  • Video, kun halutaan valovoimainen ja kompakti zoom APS-C Canon -rungolle

Kiinteä f/2.8 valovoima helpottaa kuvaamista hämärässä ja mahdollistaa lyhyemmät suljinajat sekä matalamman ISO-herkkyyden. Samalla saat miellyttävän, taustaa pehmentävän bokehin erityisesti telepäässä.

Tamron SP 17-50mm f/2.8 XR Di II on suunniteltu Canonin APS-C -kennon peilijärjestelmäkameroille (EF/EF-S -kiinnitys). Se sopii muun muassa seuraaviin Canon EOS -runkoihin:

  • Canon EOS 1000D, 1100D, 1200D, 1300D, 2000D, 4000D

  • Canon EOS 450D, 500D, 550D, 600D, 650D, 700D, 750D, 760D

  • Canon EOS 700D, 800D, 850D

  • Canon EOS 20D, 30D, 40D, 50D, 60D, 70D, 77D, 80D, 90D

  • Canon EOS 7D ja 7D Mark II

Objektiivi on optisesti suunniteltu APS-C -kennolle (Di II -sarja), joten se ei ole suositeltava täyden kennon EOS-runkoihin.

Lisätiedot

Paino0,6 kg (kilogramma)
Mitat10 × 10 × 10 cm (senttimetri)

Paketin sisältö

  • Käytetty Tamron SP 17-50mm f/2.8 XR Di II – EF-S
  • Linssinsuoja molempiin päihin

VALMISTAJAN SIVUT

suodattimet

Tuoteosasto

Alaosastot

Tuotemerkki

Kameramerkki
Kameramerkki
Kiikarien suurennukset
Kiikarien suurennukset

Hinta

Hinta - slider
0 7400

Saatavuus

Varastotilanne

Pyydä vaihtotarjous