Tarkasta kamerasi käyttöohjeesta onko siinä tarkennushienosäätöä! Jos olet epävarma niin ota yhteyttä asiakaspavelu@fotoman.fi tai kysy chatissä!
SpyderLensCal on suunniteltu helpottamaan yksilöllisiä tarkennuksen hienosäätöjä, jotka käyttäjä voi itse tallentaa kameran asetuksiin. Enää ei tarvitse lähettää kamerakalustoa huoltoon säädettäväksi, kun kuvaaja voi tehdä sen helposti itse.LensCalin avulla tarkennuksen toimivuuden voi tarkistaa kaikista kamera-/objektiiviyhdistelmistä, tarkennuksen hienosäätö on yhteensopiva mm. seuraavien kameroiden kanssa:
Canon 50D, 7D, 5D Mk II, 1D Mk III, 1D Mk IV, 1Ds Mk III, Nikon D7000, D300, D300s, D700, D3, D3s, D3x, Sony A850, A900, Olympus E-30, E-620, Pentax K20D, K-7, K-5.Lataa tästä Spyder LensCal esite!








