Sigma 100-400mm F/5-6.3 DG DN OS C Sony Fe

Tuotetunnus (SKU): 750965 Kategoriat , , Tag Tuotemerkki:
Sigma Logo

Toimitus 4-7 päivää

  • Posti pikkupaketti 

Nopeat ja turvalliset toimitukset

Sigma 100-400mm F5-6.3 DG DN OS C (Sony FE) objektiivi

 

Tämä on uusi peilittömille järjestelmäkameroille suunniteltu telezoom, ei pidä sekoittaa vanhaan 100-400mm malliin!

  • Täysin uusi optinen rakenne, suunniteltu peilittömille kameroille
  • Toimii täyden kennon kameroilla kuten Sony A7 III
  • Sääsuojattu rakenne
  • Neljän aukkoarvon tehoinen kuvanvakaaja, toimii runkovakaajan kanssa
  • Eri toimintoihin ohjelmoitava AF-L painike
  • 9 pyöristettyä himmenninlamellia eli kauniin pehmeä piirto taustalle

Sigma 100-400mm on kauan odotettu vaihtoehto Sonykuvaajille. Tämä on suunniteltu täyden kennokoon rungoille mutta toimii myös APS-C kennokoon Sonylla, tällöin kinovastaava poltttoväli on 150-600mm.

Uusi optinen rakenne sisältää useita erikoislinssejä. Tarkennusmoottori on nopea ja melkein äänetön askelmoottori. Objektiivi on täysin yhteensopiva Sonyn edistyneiden toimintojen kuten EyeAF ja DMF -tarkennuksen kanssa. OBjektiivin kyljessä on myös kätevä valinta tarkennusetäisyyden rajoittamista varten.

Objektiivi on Sonyn runkojen kanssa hyvin yhteensopiva, eli kuvanlaatuun nähden kevyt ja kooltaan kompakti. Sigma 100-400mm on suunniteltu käsivarakuvaukseen ja mukana ei ole erillistä jalustapantaa mutta tämä on saatavana lisävarusteena (Sigma TS-111).

Bajonetti on napakasti runkoon kiinnittyvä ja kestävä metallirakenteinen. Objektiivi on myös sää ja pölysuojattu rakenteeltaa. Käytettävyyttä helpottaa myös zoomin lukitus, jos objektiivin antaa roikkua kamerassa hihnan päässä.

Sigma 100-400 DG DN on yhteensopiva Sigma Dock -telekan kanssa eli objektiivin päivitys ja tarkennusasetusten muuttaminen onnistuu suoraan tietokoneen avulla. Objektiivin suunnittelussa on otettu huomioon myös mahdollisesti myöhemmin julkistettavat telejatkeet.

Lisävarusteena saat Sigma jalustapanta TS-111 KIT jolla saat kiinnitettyä objektiivin kamerajalustaan!

 

Olemme Sigman virallinen jälleenmyyjä! Muistathan rekisteröidä objektiivin 60 päivän sisällä ostosta saadaksesi 3 vuoden takuulaajennuksen eli yhteensä 5 vuoden takuun!
Voit rekisteröidä tuotteen tästä linkistä https://www.sigma-imaging.fi/extended-warranty-registration

Suosittelemme objektiiville etulinssin suojaksi laadukasta Nisi Pro Nano 67mm suojasuodinta, joka antaa lisääsuojaa pölyltä, lialta ja naarmuilta kuvaushetkenä.

 

Lisätiedot

Paino1,3 kg (kilogramma)
Mitat30 × 15 × 15 cm (senttimetri)
Tuotemerkit

Sigma

Bajonettikiinnitys

Sony E-Mount, Sony FE-Mount

Kameramerkki

Objektiivin merkki

Sigma

Paketin sisältö

  • Sigma 100-400mm F/5-6.3 DG DN OS C Sony Fe
  • Lens Hood LH770-05 vastavalosuoja
  • Front Cap LCF-67mm III etulinssinsuoja
  • Rear Cap II takalinssinsuoja
  • Protective Cover PT-31

suodattimet

Tuoteosasto

Alaosastot

Tuotemerkki

Bajoneettikiinnitys
Bajoneettikiinnitys
Kameramerkki
Kameramerkki
Kiikarien suurennukset
Kiikarien suurennukset

Hinta

Hinta - slider
0 7400

Saatavuus

Varastotilanne

Pyydä vaihtotarjous